اجرا نشدن وب سرور آپاچی در زمپ

سلام

بخشی از تست های ما در لوکال هاست انجام میشود و بعد از اطمینان از درست بودن تغییرات آن را به هاست منتقل میکنیم . یکی از بهترین برنامه هایی که برروی سیستم شخصی ما هاستی را ایجاد میکند نرم افزار Xampp میباشد .

اما مشکلی که بیشتر کاربران در این نرم افزار دارند اجرا نشدن وب سرور آپاچی میباشد . امروز و در این آموزش قصد داریم تا راه حل این مشکل را برای شما شرح دهیم .

دلایل اجرا نشدن آپاچی در زمپ

وب سرور آپاچی به صورت پیش فرض از پورت ۸۰ استفاده میکند که ممکن است شما از برنامه های دیگری استفاده میکنید که آن ها نیز از پورت ۸۰ استفاده میکنند مانند اسکایپ و این باعث تداخل شده و باعث اجرا نشدن آپاچی میشود .

راه حل مشکل

شما به راحتی و با چندین گام میتوانید این مشکل را حل کنید . برای این کار ابتدا وارد محلی شوید که Xampp نصب میباشد . به صورت پیش فرض در پوشه C میباشد .

حالا روی پوشه Xampp کلیک کرده و سپس پوشه Apache را وارد شوید و سپس وارد پوشه conf شده و سپس فایل httpd.conf را باز کنید .

حالا در فایل نوت پد باز شده دنبال خطی بگردید که به صورت زیر باشد :

اگر در خطوط بالا نگاه کنید میبینید که کاملا مرتبط با قسمت وب سرور آپاچی میباشد . شما میتوانید عدد ۸۰ را به هر عدد دیگری که خواستید تغییر دهید .

حالا به دنبال گزینه servername باشید و سپس پورت آن را نیز به همان عددی که در قسمت قبلی وارد کردید تغییر دهید .

سپس تنظیمات را ذخیره کرده و زمپ را غیرفعال کرده و دوباره آن را اجرا کنید و آپاچی را فعال کنید و در اینجا خواهید دید که وب سرور آپاچی فعال خواهد شد .

در نظر داشته باشید که زمانی که شما این پورت را تغییر میدهید دیگر با آدرس http://localhost نمیتوانید وارد وب سرور خود شوید و باید در جلوی این آدرس عددی را که در تنظیمات وارد کرده اید را نیز وارد کنید . به عنوان مثال شما در تنظیمات به جای ۸۰ عدد ۸۰۸۰ را وارد کرده اید . از این پس برای دیدن وب سرور خود در مرورگر باید آدرس را به صورت زیر وارد کنید :‌

امیدوارم از این آموزش نیز نهایت استفاده رو برده باشید.

موفق باشید .

 

اجرا نشدن وب سرور آپاچی در زمپ
امتیاز شما :

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.