انتقال ابزارک های سایت به یک سایت وردپرسی دیگر

سلام خدمت شما دوستان عزیز ..

بعضی مواقع پیش خواهد آمد که نیاز به این دارین که سایتی شبیه به سایت که الان دارین بسازین و یا مثلا افزونه ای  رو میخواین تست کنین ولی نمیخواین این اتفاق روی سایت اصلی خودتون بیفته و یا اینکه بخواین دمویی از سایتی که درست کردین رو به کارفرما نمایش بدین و اون رو در اختیارش قرار بدین و بسیاری از موارد دیگر ….

در این مواقع ما نیاز داریم که از درون ریزی استفاده کنیم ولی همونطور که میدونید درونریزی محتوای سایت رو جابه جا میکنه اما ما نیاز به این داریم که ابزارک های سایت نیز جابجا شوند .

 

افزونه Widget Importer & Exporter

نحوه کار این افزونه به این صورت هست که محتوای موجود در ابزارک های یک سایت رو برمیداره و با استفاده از ابزارک های سایت مقصد همین چینش و محتوا رو در سایت مقصد پیاده سازی میکنه .

به این نکات قبل از انتقال ابزارک ها توجه کنید :

  • باید درون هر دو سایتی که انتقال ابزارک ها بین آنها اتفاق میوفته قالب یکسانی فعال باشه .
  • اگر افزونه ای در سایت مبدا وجود داره که داریم از اون استفاده میکنیم در سایت مقصد هم باید هم اون افزونه رو فعال داشته باشیم .
  • اگر از افزونه ای استفاده میکنیم که ستون اضافه میکنه به سایتمون باید اون ستون رو در سایت مقصد هم داشته باشیم .

در مجموع باید در سایت مقصد ابزارک ها و ستون هایی که در سایت مبدا در حال استفاده هستند موجود باشه .

 

نحوه انتقال ابزارک ها

ابتدا وارد پنل مدیریت سایت وردپرسی مبدا میشویم و به قسمت افزونه ها و افزودن رفته و افزونه Widget Importer & Exporter را بارگزاری و فعال میکنیم .

حالا در بخش ابزارها ابزار انتقال ابزارک ها اضافه شده است .

سپس روی گزینه Widget Importer & Exporter کلیک میکنیم و صفحه زیر برای ما نمایش داده خواهد شد , سپس روی دکمه Export Widgets کلیک میکنیم تا یک نسخه از ابزارک های سایت مبدا را برای ما تهیه کند . بعد از کلیک کردن برروی دکمه یک فایل با پسوند wie دانلود میشود .

کار ما در اینجا با سایت مبدا تمام شد .

حالا در سایت مقصد افزونه Widgets Importer & Exporter رو نصب میکنیم و به قسمت ابزارها و سپس Widget Importer & Exporter میرویم . این بار هم همان صفحه که در سایت مبدا برای ما نمایش داده شد ظاهر میشود . حالا روی دکمه Choose File کلیک میکنیم و سپس فایلی که با پسوند wie از سایت مبدا دانلود کرده بودیم رو انتخاب میکنیم و روی دکمه Import Widgets کلیک میکنیم .

همونطور که مشاهده میکنید در پایان یک صفحه ظاهر خواهد شد که به ما اطلاعاتی همچون اسم ستون ها و همچنین اسم ابزارک های درون ریزی شده و جلوی هر ابزارک نیز وجود و یا عدم وجود این ابزارک رو نمایش میدهد .

نکته : در نظر داشته باشید که اگر در سایت مقصد ابزارک هایی فعال داریم با درون ریزی اتفاقی برای آنها نخواهد افتاد و فقط ابزارک های جدید به ستون ها اضافه خواهد شد .

نکته : باگی در نسخه جدید وردپرس به وجود آمده است که فایلهایی با پسوند wie را قبول نمیکند و در این صورت شما ابتدا باید  افزونهDisable Real MIME Check را نصب کنید و سپس اقدام به درون ریزی کنید . فقط در نظر داشته باشید بعد از درون ریزی حتما افزونه را پاک کنید .

دانلود افزونه Disable Real MiME Check 

دانلود افزونه Widget Importer & Exporter 

انتقال ابزارک های سایت به یک سایت وردپرسی دیگر
امتیاز شما :

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.