نصب وردپرس برروی Cpanel

با سلام خدمت شما دوستان عزیز …

یکی از پنل های مدیریت محبوب ما بین کاربران Cpanel میباشد که ما در این جلسه قصد داریم تا آموزش نصب محبوبترین سیستم مدیریت محتوا یعنی وردپرس را برروی این پنل انجام دهیم .

نصب وردپرس روی Cpanel

برای این کار ابتدا وارد سایت وردپرس شده و آخرین نگارش وردپرس را دریافت کنید .

بارگذاری وردپرس

ابتدا وارد سی پنل شوید و وارد فایل منیجر هاست خود شوید .

زمانی که وارد File manager میشوید وارد صفحه ای میشوید که در قسمت چپ آن مشابه شکل زیر پوشه public_html را مشاهده میکنید .

پوشه public_html ریشه هاست شماست و شما باید در همین پوشه فایل های وردپرس خود را قرار دهید . برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید باید روی گزینه upload کلیک کرده و فایل های وردپرس خود را که به صورت zip میباشد را روی سرور آپلود کنید .

پس از اینکه فایل آپلود شد برروی آن کلیک کرده و روی گزینه Extract کلیک کنید تا فایل ها از حالت فشرده خارج شوند .

زمانی که این کار را انجام دادید میتوانید فایل زیپ را از روی سرور پاک کنید .

برای اینکه فایل های اصلی برروی دایرکتوری اصلی سرور قرار گیرند وارد فولدر wordpress شده و تمامی فایل ها را انتخاب کرده و سپس کلیک راست کرده و برروی گزینه move کلیک میکنیم :

وقتی در شکل بالا گزینه “Move” را انتخاب می کنیم مطابق شکل زیر یک پنجره ای باز می شود که در این پنجره ، مسیر فعلی تمام فایل های وردپرس به صورت public_html/wordpress/ مشخص شده است و شما باید کلمه wordpress را از مسیر مشخص شده در شکل پاک کنید و فایل ها را به پوشه public_html برای نصب وردپرس روی Cpanel انتقال دهید.

ساخت پایگاه داده

حالا نوبت به ساخت پایگاه داده میباشد . برای اینکار شما باید وارد Mysql Databases شوید  .

سپس وارد صفحه زیر میشوید که در این صفحه باید نامی برای دیتابیس خود ایجاد کرده و سپس برروی گزینه Create Database کلیک کنید .

در نظر داشته باشید که سی پنل یک پیشوند در ابتدای نام دیتابیس قرار میدهد .

درمرحله بعد مطابق شکل زیر باید نام کاربری و پسوردی را برای دسترسی به این پایگاه داده مشخص کنید .

نام کاربری و پسورد را حتما یادداشت کنید زیرا در مراحل بعدی به آن ها نیاز دارید .

در این مرحله باید شما نام کاربری که ساخته اید را به پایگاه داده متصل کنید . همانند تصویر  زیر میتوانید این کار را انجام دهید .

پس از کلیک برروی دکمه Add وارد صفحه ای به صورت زیر میشوید که باید تمام گزینه های که موجود میباشد را انتخاب کنید و سپس برروی گزینه Make Change کلیک کنید تا برای نصب وردپرس روی Cpanel پایگاه داده به صورت کامل ایجاد شود .

نصب و راه اندازی وردپرس

جهت نصب وردپرس آدرس سایت خود را وارد کنید . اگر تمامی مراحل را درست انجام داده باشید وارد صفحه ای به صورت زیر خواهید شد .

سپس برروی گزینه بزن بریم کلیک میکنیم و وارد صفحه ای همانند شکل زیر میشویم . که در این صفحه باید نام پایگاه داده و نام کاربری و پسوردی که در مراحل قبلی ایجاد کرده ایم را در اینجا وارد کنیم و برروی گزینه فرستادن کلیک میکنیم  .

سپس با صفحه ای همانند زیر روبرو خواهیم شد . و در این قسمت با زدن دکمه اجرای نصب وارد مرحله بعد خواهیم شد .

در مرحله بعدی شما باید عنوان سایت خود و همچنین نام کاربری و پسوردی را برای سایت خود انتخاب کنید .

 

پس از اینکه برروی گزینه راه اندازی وردپرس کلیک کردید نصب وردپرس برروی سی پنل به اتمام میرسد و شما در صفحه بعدی با استفاده از نام کاربری و پسوردی که در مرحله قبل مشخص کرده اید وارد پنل مدیریت خود میشوید .

امیدوارم از این آموزش نیز لذت برده باشید  .

موفق باشید.

 

 

 

نصب وردپرس برروی Cpanel
5 (100%) 2 رای

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.